اصول اخلاقی در گزارش خبر

بسمه تعالی

اصول اخلاقی در گزارش خبر

١- با درک جایگاه و رسالت رسانه با سرلوحه قرار دادن مبانی و اهدافی که در این زمینه توسط بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدظله العالی) تبیین شده است و با پایبندی به تمامی قوانین رسانه ای کشوردر راستای بصیرت افزایی ،‌اطلاع رسانی صادقانه و شفاف ،‌ارائه نقد، نظارت و تبادل سالم آرا و افکار در جامعه تلاش کنم.

٢- مهمترین هدف من اعتلای فرهنگ اسلامی- ایرانی و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ،‌خدمت به اسلام، انقلاب ، کشور و مردم است و در این راه تمام تلاشمان را برای ارایه و بازنمایی صادقانه، جامع ، منصفانه و صحیح واقعیت به کار می گیریم.

٣- سرلوحه فعالیت رسانه اطلاع رسانی در چارچوب شرع ،‌قانون و اخلاق است و در این راه از تمامی امکانات و ابزارهای معقول و مجاز استفاده خواهم کرد.

٤- بررسی صحت و درستی اطلاعات دریافتی از کلیه منابع و رعایت حق سایرین در راستای جلوگیری از تحریف و اشتباه غیر عمد، وظیفه قطعی رسانه است.

٥- برخورد اخلاقی با رویدادها در رسانه و نقد جدی، اخلاق‌گرایانه، منطقی و اصولی را عنصر زاینده یک جامعه پویا می دانم و نگاه حزبی، پوسته ای ، گروه گرایانه و طایفه ای را در برابر منافع ملی بر نمی تابیم.

٦- احترام به حریم خصوصی افراد، پرهیز از تخریب و تحقیر اشخاص و رعایت اصل اعتدال و انصاف را وظیفه خود می دانیم.

٧- فعالان در این رسانه خودشان را موظف به علم آموزی و ارتقای سطح کیفی آثارشان می دانند و در این راه از تمامی امکاناتی که در راستای یادگیری، در اختیارشان قرار می گیرد نهایت بهره را خواهند برد  و با توجه به تعهد و تعلق سازمانی، با هدف پیشرفت سطح کمی و کیفی کل مجموعه ،‌از ارائه اطلاعات و تجربه های خود دریغ نمی ورزم و در راستای ایجاد یک سازمان پویا و رو به رشد تلاش می کنم.

٨- با رعایت اصل رقابت ارتباطات مؤثری با سایر سازمان های رسانه ای برقرار می کنیم و از این راه در مسیر ارتقای کلی نظام رسانه ای کشور گام بر می داریم.

٩- حفظ شرافت کار خبری را برخود لازم دانسته وشان و منزلت خود را وسیله رسیدن به اغراض شخصی و گروهی یا منافع مادی نمی کنیم.

١٠- مطالب محرمانه ای که به واسطه فعالیت خبری کسب می کنیم نزد من امانت و محفوظ بوده و آن ها را در مسیر غیر قانونی و بدون مجوزهای لازم هرگز افشا نمی کنیم.