کوین‌بیس، مایکروسافت و اپل در جمع ۱۰۰ شرکت تاثیرگذار ۲۰۲۱ مجله «تایم» قرار گرفتند

مجله «تایم» فهرست ۱۰۰ شرکت تاثیرگذار ۲۰۲۱ را در گروه‌های مختلف منتشر کرد. اپل توانسته در گروه «رهبران» به دلیل عملکرد خوبی که در سال ۲۰۲۰ داشت، جایگاهی را از آن خود کند. نام دو شرکت حوزه رمزارز نیز در بین شرکت‌های منتخب دیده می‌شود.

کوین‌بیس، مایکروسافت و اپل در جمع ۱۰۰ شرکت تاثیرگذار ۲۰۲۱ مجله «تایم» قرار گرفتند
گزارش خبر - تاثیرگذارترین شرکت ها در جهان

به گزارش خبرنگاران علم و فناوری گزارش خبر به نقل از دیجیاتو، مجله تایم در رتبه‌بندی خود چندین گروه اصلی مانند پیشگامان (PIONEERS)، رهبران (LEADERS) و مبتکران (INNOVATORS) را در نظر گرفته است. اپل به دلیل توسعه و معرفی محصولات جدید، توانسته در گروه رهبران قرار بگیرد.

اپل به دلیل رکوردشکنی فروش در فصل تعطیلات ۲۰۲۰ و افزایش فروش محصولاتی همچون آیپد و مک در جریان همه‌گیری کرونا، در لیست ۱۰۰ شرکت تاثیرگذار به چشم می‌خورد. مجله تایم همچنین به این موضوع اشاره کرده که پشتیبانی آیفون ۱۲ از شبکه ۵G و چیپست اختصاصی M1 در کنار معرفی اپل فیتنس پلاس از جمله مواردی هستند که در این رتبه‌بندی نقش داشته‌اند.

تنها در فصل تعطیلات، اپل درآمدی بالغ بر ۱۱۱ میلیارد دلار کسب کرد که بخش زیادی از آن به همه‌گیری کرونا و افزایش فروش محصولاتی همچون آیپد و مک مربوط می‌شود.

مجله تایم در گزارش خود به فشارهای روی اپل برای تولید محصولات جدید مانند اپل کار و هدست واقعیت افزوده/ واقعیت مجازی اشاره کرده است.

شرکت‌هایی همچون گوگل، آمازون و اپل طی یکسال گذشته به دلیل اقدامات ضدرقابتی تحت نظارت دقیق‌تری هستند و پرونده‌های قضایی در ایالات متحده و اتحادیه اروپا دارند.

در فهرست ۱۰۰ شرکت تاثیرگذار ۲۰۲۱ مجله تایم،‌ مایکروسافت، گوگل و نام دو کمپانی در حوزه رمزارزها نیز دیده می‌شود. شرکت‌های «Digital Currency Group» و «Coinbase» در این فهرست تایم قرار دارند.

نام دو شرکت حوزه رمزارزها در کنار شرکت‌های بزرگی مانند تسلا، هواوی، شاپیفای و کلاب هاوس قرار گرفته است. مجله تایم در وب‌سایت خود فهرست کامل شرکت ها و دلایل انتخاب هر کدام را به صورت دقیق منتشر کرده است.