کنفرانس نوآوری برای کودک و نوجوان در راه است

نخستین دوره کنفرانس ملی نوآوری برای کودک و نوجوان توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و یونیسف خردادماه سال جاری برگزار می‌شود.

کنفرانس نوآوری برای کودک و نوجوان در راه است
گزارش خبر/کنفرانس نوآوری

به گزارش خبرنگاران گروه علم و فناوری گزارش خبر، به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 5 و 6 خردادماه سال 1400، نخستین دوره کنفرانس ملی نوآوری برای کودک و نوجوان در قالب چارچوب سند همکاری مشترک بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران برگزار می‌شود.

در این کنفرانس که فرصتی برای «گفت‌وگو»، «اشتراک‌گذاری تجارب» و «معرفی راه‌کارهای نوآورانه برای حل چالش‌های پیش روی کودکان و نوجوانان» است، فعالان، مدیران، افراد مبتکر و خلاق در حوزه نوآوری برای کودک و نوجوان از بخش‌های مختلف دولتی، خصوصی و جامعه مدنی حضور دارند.

همچنین برگزاری جلسات تخصصی با محورهای «نوآوری برای کودکان درآموزش»، «حمایت از کودکان و بهداشت»، «سرگرمی» و «پنل‌های گفتگوی تخصصی» از بخش‌های این رویداد است. «بهترین رویه‌های موجود در حوزه نوآوری برای کودکان» و «تبادل نظر درباره شناسایی و گردآوری بازیگران مهم زیست بوم نوآوری برای کودکان» نیز در این پنل‌ها ارائه می شود. در پایان این کنفرانس نقشه فعالان زیست بوم نوآوری برای کودک و نوجوان تدوین و منتشر خواهد شد.

مراسم اختتامیه آن نیز روز دوم کنفرانس برگزار می‌شود و از طرح‌های برتر جایزه ملی نوآوری برای کودکان و نوجوانان از میان بیش از 80 طرح نوآورانه ارسال شده به کمیته جایزه تقدیر می‌شود. برگزیدگان جوایز خود را از سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و مندیپ اوبرایان نماینده یونیسف در ایران، دریافت می‌کنند.

 

علاقه‌مندان می‌توانند مراسم اختتامیه نخستین کنفرانس ملی نوآوری برای کودک و نوجوان را 6 خرداد 1400 به صورت زنده از وب سایت aparat.com  ببینند.