عراقچی:

پیشرفت‌های خوبی در مذاکرات داشته‌ایم/چند موضوع نیاز به بررسی دارد

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: پیشرفت‌های خوبی در مذاکرات حاصل شده و چند موضوع کلیدی مانده که نیاز به بررسی و تصمیم گیری در پایتخت‌ها است.

پیشرفت‌های خوبی در مذاکرات داشته‌ایم/چند موضوع نیاز به بررسی دارد
گزارش خبر - مذاکرات برجام

به گزارش خبرنگاران جامعه گزارش خبر، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه امروز (چهارشنبه) و پیش از برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در گفت‌وگویی، با اشاره به نشست امروز کمیسیون مشترک برجام، گفت: این نشستی است که بیش از دو هفته مذاکرات برگزار خواهد شد و یک جمع بندی صورت خواهد گرفت و مجدداً هیئت‌ها برای مشورت به پایتخت‌ها مراجعه می‌کنند.

وی افزود: در دو هفته گذشته پیشرفت‌های خوبی انجام شده و چند موضوع کلیدی مانده که نیاز به بررسی بیشتر و تصمیم‌گیری در پایتخت‌ها است؛ امیدوار هستیم در چند روز آینده این امر صورت بگیرد تا وقتی برای دور بعدی مذاکرات آمدیم در مورد آن مسائل هم به جمع بندی برسیم.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در خصوص نشست‌هایی که در طول دو هفته گذشته در سطوح مختلف در وین برگزار شده است، تصریح کرد: شرایط خیلی فشرده بود؛ نشست‌های مختلفی در همه سطوح دوجانبه و چند جانبه بین هیئت‌های مختلف در سطوح کارشناسی برگزار کردیم. در طول این بحث‌ها تلاش کردیم در موضوعاتی که اختلاف نظر وجود دارد به جمع بندی برسیم، اختلافات را یا رفع و یا کمتر کنیم.

عراقچی تاکید کرد: نتیجه این تلاش‌ها این است که الان می‌توانیم یک جمع بندی کلی داشته باشیم؛ همانطور که گفتم چند موضوع کلیدی وجود دارد که باید حل شود اما روی باقی موارد توافق وجود دارد.

وی با اعلام اینکه برای متن‌ها نگارش خوبی صورت گرفته است، گفت: الان وقت آن است که یک رجوع مجدد به پایتخت‌ها صورت بگیرد و مشورت‌های آخر، صورت بگیرد تا بتوانیم مذاکرات را ادامه بدهیم.