سود این شرکت پایدارتر از رقبا است؛

پایان کار «واتی» با سود ۱۸۳۳ ريالی

سال مالی 1399 شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند نیز به پایان رسید و تقسیم سود 40 درصدی در انتظار سهامداران این شرکت است.

پایان کار «واتی» با سود ۱۸۳۳ ريالی
گزارش خبر بورسی

به گزارش خبرنگاران بورس، بانک بیمه گزارش خبر به نقل از سرمایه نگر، عملکرد شرکت گروه سرمايه گذاری آتيه دماوند در سال مالی منتهی به آذر ۱۳۹۹ منتج به افزایش رقم سود انباشته به ۱۱ هزار میلیارد ريال شد که ۲.۵ برابر مبلغ سرمایه اسمی‌است.

بر اساس صورت‌های مالی منتشر شده، این شرکت موفق به تحقق ۱۸۳۳ ريال سود به ازای هر سهم شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۰۸ درصدی را نشان می‌دهد. هیات مدیره شرکت تصمیم دارد در مجمع سالانه پیشنهاد تقسیم سود ۴۰ درصدی را ارائه کند.

نکته جالب توجه در خصوص «واتی» این است که برخلاف سایر شرکت‌های سرمایه گذار که بیشترین درآمد خود را از محل سود فروش سرمایه گذاری‌ها کسب کردند، این شرکت رشد سودآوری خود را مدیون افزایش درآمد سود سهام است که نقطه اتکای بهتری تلقی می‌شود؛ چرا که افزایش درآمد سود سهام نشان از بهبود وضعیت شرکت‌های زیرمجموعه دارد و از پایداری بیشتری برخوردار است.

به این ترتیب، درآمد سود سهام «واتی» در سال مالی ۱۳۹۹ با افزایش ۱۷۰ درصدی به رقم ۶ هزار و ۵۳۳ میلیارد ريال رسید.

سود فروش سرمایه گذاری‌ها در این سال نسبت به سال قبل افزایش اندک ۶ درصدی داشت. در ۱۲ ماهه منتهی به آذر، ۳ هزار و ۲۰۲ میلیارد ريال سهم به فروش رساند و یک هزار و ۷۴۵ میلیارد ريال سود کسب کرد که نیمی‌از آن را مدیون «شیران» است.

واتی

sarmayenegar.com

در طرف دیگر، طی مدت مذکور ۳ هزار و ۳۹۲ میلیارد ريال سهم از بازار سرمایه خریداری کرد که بیشترین خریدها در «شیراز» و «وملی» صورت گرفت.

احیای شرکت فراسا و طرح تأسیس مرکز لجستیک خدمات و صنایع نوین ساختمانی و همچنین، مطالعات احیای اراضی شرکت صنایع پوشش از جمله برنامه‌های آتی «واتی» به شمار می‌روند.