مدیر سالن‌های سینما موزه:

هنوز «شنای پروانه» از دیگر فیلم‌های نوروز 1400 بیشتر فروش دارد

مدیر سالن‌های سینما موزه با اشاره به اینکه هنوز فیلم «شنای پروانه» از فیلم‌های اکران شده در نوروز 1400 فروش بیشتری دارد تأکید کرد که فیلم‌های مناسبی برای اکران نوروز در نظر گرفته نشده است.

هنوز «شنای پروانه» از دیگر فیلم‌های نوروز 1400 بیشتر فروش دارد
شنای پروانه گزارش خبر

به گزارش خبرنگار فرهنگ ،هنر و رسانه  گزارش خبر، آیت ملک‌نیا مدیر سالن‌های سینما موزه در گفت‌وگویی اظهار داشت: حال سینما اصلاً خوب نیست و هرچقدر که افراد مختلف، ارگان‌ها، خبرگزاری‌ها و سینماگران تلاش کردند که حال سینما بهتر شود واقعیت این است که سینما حال خوبی ندارد و ما با وضعیت بدی مواجه هستیم که سینما هر روز بیشتر رو به اضمحلال می‌رود.

ملک‌نیا تصریح کرد: متأسفانه فیلم‌های مخاطب‌پسندی برای نوروز انتخاب نشد و می‌بینیم که همچنان فیلم «شنای پروانه» که نوروز سال گذشته اکران شد بیش از این آثار مخاطب دارد و با وجود اینکه نسخه قاچاق این فیلم هم در دسترس عموم قرار گرفته می‌بینیم که بلیت بیشتری برای این فیلم خریداری می‌شود. من و دیگر سینمادارها به عملکرد صداوسیما و شهرداری در این مدت معترض هستیم، این دو ارگان برای کمک به سینما  و رونق گرفتن آن هیچ کاری نکردند و هنوز بسیاری از مردم خبر ندارند که سینماها تعطیل نیستند و می‌توانند به سینما بیایند.

او افزود: هر زمان که سینماها تعطیل می‌شدند صداوسیما و دیگر نهادهای اطلاع‌رسانی مثل خبرگزاری‌ها این موضوع را بارها تکرار می‌کردند ولی برای بازگشایی آن هیچ اطلاع‌رسانی درستی صورت نگرفت و بسیاری از مردم هنوز از بازگشایی سینماها بی اطلاع هستند. در ایام نوروز هم یکی دیگر از دلایل فروش پایین آثار سینمایی ساعت منع تردد بود. همه می‌دانیم که اوج فروش سینماها ساعات پایانی روز است اما به دلیل قانون منع تردد از ساعت 21 ما بهترین سانس‌های خود را از دست دادیم.

مدیر سینماهای موزه در ادامه گفت: باید این واقعیت را بپذیریم که سینما نسبت به دیگر مکان‌های عمومی محلی است که خطری نسبت به ابتلا به کرونا مردم را تهدید نمی‌کند. سینمادارها واقعاً پروتکل‌های بهداشتی را با سختگیری رعایت می‌کنند. در سینمای ما مقابل در ورودی دست‌ها ضدعفونی می‌شود، همه باید ماسک داشته باشند و با فاصله از هم بنشینند. در این شرایط اگر بخواهیم سینما را با مکانی مثل مترو مقایسه کنیم واقعاً خطری برای مردم وجود ندارد. تعطیلی‌های مستمر به سینما آسیبی جدی وارد کرد و از طرفی پیوند مردم با هنر هفتم را از بین برد.

ملک‌نیا در پایان درباره قیمت بلیت سینماها اظهار داشت: قیمت بلیت سینماها قطعاً پایین است ولی در این شرایط افزایش قیمت هم هیچ کمکی به سینما نمی‌کند. سبد فرهنگی در اولویت مردم نیست و قطعاً مردم دغدغه‌های بیشتری دارند که سرمایه‌شان را برای آن هزینه می‌کنند. من و همه سینمادارها می‌دانیم که قیمت بسیار پایین است و هزینه‌ها بسیار افزایش پیدا کرده به طوری که وسایل مورد نیاز سالن سینما نسبت به گذشته چند برابر گرانتر شده و حقوق کارکنان نیز افزایش پیدا کرده و این وضعیت نمی‌تواند جوابگوی نیازهای مالی سینماها باشد اما به نظر من بهتر است برای افزایش قیمت زمان مناسب‌تری را در نظر بگیریم. به هر حال مردم توانایی سینما رفتن ندارند و در وهله اول باید بین مردم و سینما یک آشتی ایجاد کرد و بعد به مرور به افزایش قیمت فکر کرد.