میزان احتمال انتقال کرونا در افراد واکسینه

افرادی که واکسن کرونا تزریق کرده‌اند، هنگام تزریق واکسن ناقل این بیماری نیستند.

میزان احتمال انتقال کرونا در افراد واکسینه
گزارش خبر - تزریق واکسن ناقل

به گزارش خبرنگاران علم و فناوری گزارش خبر، یک متخصص بیماری های عفونی تاکید کرد: افرادی که واکسن کرونا تزریق کرده‌اند، هنگام تزریق واکسن ناقل این بیماری نیستند.

 دکتر فیض الله منصوری در گفت و گویی با بیان اینکه ماهیت واکسن کرونا با خود ویروس کرونا متفاوت است، گفت: در ساخت واکسن به زبان ساده از تکه یا بخش هایی از این ویروس استفاده شده و این تکه ها یا بخش ها نمی توانند بیماری کرونا ایجاد کنند، بنابراین کسی که واکسن کرونا تزریق کرده، ناقل این بیماری نیست و جای نگرانی برای اعضای خانواده این فرد وجود ندارد.

 منصوری خاطرنشان کرد: در برخی موارد نادر، این احتمال هست که افراد قبل از تزریق واکسن آلوده شده اند و پس از تزریق واکسن علائم بیماری را نشان می دهند، پس این میان بیماری آنها ربطی به واکسن کرونا ندارد.

 این متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه هیچ واکسنی ایمنی 100درصدی ایجاد نمی کند، گفت: برخی واکسن ها تا 85 درصد و برخی تا 90 درصد ایمنی ایجاد می کنند، بنابراین احتمال ابتلای این افراد به کرونا وجود دارد.

 وی افزود: تفاوت در این است که این افراد به نوع شدید کرونا مبتلا نمی شوند و اگر بیمار شوند علائم بیماری در آنها بصورت خفیف بروز خواهد کرد.

 منصوری خاطرنشان کرد: بنابراین تزریق خود واکسن کرونا بیماری ایجاد نمی کند و افراد با تزریق واکسن نمی توانند ناقل بیماری کرونا باشند، اما احتمال ابتلای افرادی که واکسن زده اند به ویروس کرونا وجود دارد و این افراد در صورت ابتلا می توانند ناقل کرونا باشند.

 وی افزود: توصیه می شود افرادی هم که واکسن زده اند همچنان رعایت پروتکل های بهداشتی را داشته باشند تا از انتقال این بیماری به دیگران پیشگیری کنند.