سخنگوی دانشگاه علوم ‌پزشکی هرمزگان اعلام کرد؛

مشاهده موارد مشکوک کرونای هندی و آفریقایی در هرمزگان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: تاکنون موارد مثبت قطعی کرونا هندی و آفریقایی در استان مشاهده نشده، اما موارد مشکوکی وجود دارد که منتظر اعلام نتایج آزمایش ها از تهران هستیم.

مشاهده موارد مشکوک کرونای هندی و آفریقایی در هرمزگان
گزارش خبر - کرونای هندی و آفریقایی

به گزارش خبرنگاران جامعه گزارش خبر، فاطمه نوروزیان سه شنبه شب اظهار داشت: با توجه به مراودات تجاری و آمد و شدهای بسیار به هرمزگان از طریق کشورهای همسایه، این استان در معرض خطر جدی قرار دارد و باید مردم پروتکل‌های بهداشتی را با جدیت هر چه تمام تر رعایت کنند و مسؤولان مربوطه نیز محدودیت‌های لازم را اعمال نمایند.

وی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۱ مبتلای جدید به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شد و آمار بستری‌ها به ۴۴۹ نفر رسید و فشار بسیاری به کادر درمان وارد است و مردم باید خطر را جدی بگیرند.

نوروزیان خاطرنشان کرد: از مجموع بستری‌های کرونا در هرمزگان، ۷۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر هستند که حال ۱۶ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان آخرین آمار فوتی‌های کرونا در استان را یک هزار و ۱۲۲ نفر اعلام کرد و گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته فوتی جدیدی در استان ثبت نشده است.

وی با بیان اینکه در شرایط بسیار حساسی به سر می بریم و ویروس کرونا هر روز یک جهش جدید دارد، گفت: بر اساس جدیدترین رنگ بندی کرونایی اعلام شده از طرف وزارت بهداشت سه شهرستان هرمزگان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، چهار شهرستان زرد (خطر متوسط) و مابقی نارنجی (پرخطر) هستند..

نوروزیان تصریح کرد: بندرعباس، قشم و بندرخمیر در وضعیت قرمز، میناب، رودان، بندرلنگه، پارسیان، حاجی آباد، بستک و کیش در وضعیت نارنجی و سیریک، بوموسی، جاسک و بشاگرد نیز زرد هستند.