تزریق واکسن کرونا کشته داد

مرگ گوینده معروف بی بی سی

«لیزا شا» گوینده معروف رادیویی بی بی سی و دارنده چندین عنوان و جایزه هنری، پس از تزریق واکسن آسترازنکا، بر اثر لخته شدن خون در ۴۴ سالگی درگذشت.

مرگ گوینده معروف بی بی سی
گزارش خبر/مرگ مجری معروف

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر،  به نقل از گاردین، «لیزا شا» گوینده معروف رادیویی بی بی سی و دارنده چندین عنوان و جایزه هنری، پس از تزریق واکسن آسترازنکا، بر اثر لخته شدن خون در ۴۴ سالگی درگذشت. 

بستگان این مجری و گوینده می گویند،  «لیزا شا» مجری رادیو نیوکاسل یک هفته پس از دریافت واکسن آسترازنکا سردرد شدیدی داشت و چند روز بعد به شدت بیمار شد تا اینکه دیروز بر اثر لخته شدن خون جان خود را ازدست داد.

این خانم ۴۴ ساله که یکی از مجری های معروف در شمال شرق انگلیس بود و از سال ۲۰۱۵ در رادیو نیوکاسل بی بی سی کار می کرد، یک هفته پس از واکسیناسیون دچار سردرد شدید شد و چند روز بعد به شدت بیمار و در بیمارستان ویکتوریا بستری شد.

پس از گزارش مواردی از لخته شدن خون با پلاکت پایین، افراد زیر ۴۰ سال در انگلیس جایگزین آکسفورد / آسترازنکا در موارد موجود ارائه می شوند. در انگلیس از ۳۳ میلیون نفری که واکسن آسترازنکا تزریق کرده اند، در ۳۰۹ مورد این مشکل گزارش شده که به دنبال آن موجب نگرانی گسترده از تزریق این واکسن در بریتانیا شده است.