مدیرعامل مایکروسافت اعتراف کرد

ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت به طور ضمنی به رفتارهای نادرست کاری در این شرکت اعتراف کرد و گفت نباید از قدرت در محیط کاری سوءاستفاده شود.

مدیرعامل مایکروسافت اعتراف کرد
گزارش خبر/مایکروسافت

به گزارش خبرنگاران گروه علم و فناوری گزارش خبر، به نقل از سی ان بی سی، مدیر عامل مایکروسافت دیروز تصریح کرد مدیران اجرایی این شرکت نباید از قدرتی که در اختیار آنها قرار داده شده، سوءاستفاده کنند.

این اظهارات ساتیا نادلا پس از آن نقل می شود که اخباری در مورد سوءاستفاده جنسی بیل گیتس مدیر عامل مایکروسافت از برخی کارکنان زن مایکروسافت در دو دهه اخیر افشا شده است. بر همین اساس بیل گیتس موسس مایکروسافت با یکی از کارکنان زن این شرکت در سال 2000 رابطه نامشروع داشته است.

بیل گیتس یک ماه قبل بعد از 27 سال زندگی مشترک از همسر خود جدا شد و هفته قبل مشخص شد که وی طی این سه دهه رفتارهای غیرحرفه ای و نامناسبی با زنان همکار خود در مایکروسافت داشته و در این زمینه شهرت داشته است.

مایکروسافت از معدود شرکت های فناوری آمریکایی است که تا به حال اخباری در مورد سوءاستفاده های اخلاقی در آن منتشر نشده بود و حالا این شرکت هم به جمع شرکت هایی مانند گوگل، آمازون و غیره پیوسته است. نادلا در این مورد گفته است: مهم ترین مساله برای ما این است که مطمئن باشیم همه در محیط کار خود احساس راحتی می کنند و اگر مشکلی در این زمینه رخ دهد ما به طور کامل در مورد آن تحقیق می کنیم.