مجلس برای ساماندهی حقوق کارکنان دولت دست به کار شد

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از تشکیل کارگروه مشترک مجلس و دولت برای ساماندهی کارکنان دولت خبر داد.

مجلس برای ساماندهی حقوق کارکنان دولت دست به کار شد
گزارش خبر/ساماندهی حقوق کارکنان دولت

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، «ولی اسماعیلی» رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در تشریح آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت، اظهار کرد: برای بررسی و ارزیابی طرح ساماندهی کارکنان دولت کارگروهی با حضور 7 تن از نمایندگان، کارشناسان سازمان برنامه و بودجه و همچنین مرکز پژوهش‌های مجلس تشکیل شده است.

وی افزود: قرار است کارگروه مشترک مجلس و دولت با توجه به اطلاعات و آمارهای مربوط به انواع قراردادها و تعداد کارکنان که از سامانه مربوطه اخذ شده، ظرف مدت یک هفته طرح ساماندهی کارکنان دولت را جمع‌بندی و نهایی کنند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: قرار است تا پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه در هفته آینده با حضور آقای لطفی رئیس سازمان امور اداری و استخدامی، طرح ساماندهی کارکنان دولت و گزارش کارگروه مشترک در این رابطه در کمیسیون اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد.

اسماعیلی با بیان اینکه مجلس و دولت تلاش خواهند کرد تا درباره ساماندهی کارکنان دولت به یک راه حل برسند تا امنیت شغلی این قشر تأمین شود، بیان کرد: در جلسات کمیسیون اجتماعی و کارگروه مشترک سعی خواهیم کرد تا امنیت شغلی را برای کارکنان شرکتی و قراردادی فراهم کنیم.

رسیدگی به طرح ساماندهی کارکنان دولت در دستورکار 2 ماه پیش کمیسیون اجتماعی قرار داشت که در این جلسه تصمیم گرفته شد تا دولت ظرف مدت 45 روز در این باره لایحه ارائه دهد که این اقدام انجام نشد لذا مجدداً طرح مجلس در این رابطه به جریان افتاده است.

لازم به ذکر است اخیراً آقای لطیفی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی در نامه‌ای به دستگاه‌های دولتی خواستار تکمیل فوری اطلاعات نیروهای قراردادی و شرکتی شده است.