شگفتی ساز بیت کوین پس از 4 سال!

در هفته جاری در بازار بیت کوین یک اتفاق نادر پس از چهار رخ داده است.

شگفتی ساز بیت کوین پس از 4 سال!
گزارش خبر- بیت کوین

به گزارش خبرنگاران اقتصاد گزارش خبر، اولین ارتقا استخراج کننده بیت کوین طی چهار سال اخیر در سراسر جهان تأیید شده است. این یک اتفاق نظر بین ذینفعان نادر است و کارشناسان رمزنگاری به CNBC می گویند که معاملات بسیار مهمی برای محبوب ترین ارز رمزنگاری شده در جهان است.

این اتفاق کم نظیر برای بروز رسانی انجام شده است که به آن بروزرسانی Taproot گفته می شود (تپروت Taproot، بروز رسانی‌های زیادی بر روی شبکه‌ی بیت کوین انجام شده‌است که تپروت مهم‌ترین آن به‌شمار می‌رود. ایجاد هرگونه تغییری در شبکه‌ی بیت کوین دشوار است، زیرا نهاد واسطی برای تصمیم‌گیری در این زمینه وجود ندارد و مشترکان شبکه باید در مورد آن به توافق برسند.

بنابراین پشتیبانی از تپ روت نشان می‌دهد که این به روز رسانی مسئله‌ی بسیار مهمی است. تپ روت یک سافت فورک است که منجر به بهبود عملکرد بیت کوین و توسعه‌ی بازار آن می‌شود و چشم‌انداز روشنی را برای آن به ارمغان میاورد.) و قرار است در ماه نوامبر(آذر) اعمال شود.

هنگامی که این کار انجام شود ، به معنای حفظ حریم خصوصی و کارآیی بیشتر معاملات است - و مهمتر از همه ، قفل پتانسیل برای قراردادهای هوشمند، یکی از ویژگی های اصلی فناوری بلاکچین آن است که واسطه ها را از پیچیده ترین معاملات نیز حذف می کند.

آلیس کیلین ، بنیانگذار و شریک مدیر شرکت سرمایه گذاری بیت کوین Stillmark ، گفت: "Taproot مهم است ، زیرا این فرصت گسترده ای را برای کارآفرینان علاقه مند به گسترش سودمندی بیت کوین ایجاد می کند."  همچنین به نظر برخی تحلیلگران قیمت بیت‌کوین اکنون بیشتر بازیچه نهنگ‌های بازار است تا قیمت‌گذاری حاصل از عرضه و تقاضای خرده سرمایه‌گذاران.