شرایط در تابستان امسال در حوزه صنعت برق بسیار سخت است

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان با اشاره به اینکه شرایط در تابستان امسال برای صنعت برق بسیار سخت است، گفت: مهم‌ترین اولویت، مدیریت استفاده بهینه از انرژی برق و ظرفیت ها برای زمان پیک است.

شرایط در تابستان امسال در حوزه صنعت برق بسیار سخت است
گزارش خبر - صنعت برق

به گزارش خبرنگاران جامعه گزارش خبر، بهمن داراب زاده در گفتگویی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط پیش رو و گرمای شدید هوا در ماه‌های مرداد و شهریور و کاهش تولید نسبت به سال گذشته و تراز منفی تولید و مصرف برق در سال جاری، اظهار کرد: مهم‌ترین اولویت شرکت مدیریت استفاده بهینه از انرژی برق و استفاده حداکثری از تمامی ظرفیت‌ها جهت عبور موفق از پیک بار سال جاری است.

وی با بیان اینکه شرایط در تابستان پیش رو نه تنها سخت نبوده بلکه بسیار سخت است، افزود: تداوم فعالیت‌های اشاعه فرهنگ مدیریت مصرف و لزوم برنامه ریزی های مناسب در راستای اجرای برنامه‌های پاسخگویی بار باید در دستور کار قرار گیرد.

مدیر عامل برق منطقه‌ای گیلان ادامه داد: هماهنگی‌های لازم با شرکت توزیع نیروی برق گیلان و اخذ همکاری مطلوب از مشترکین برای تابستان توجه مضاعف به مراکز غیرمجاز رمز ارز و همکاری دفاتر حراست با نیروی انتظامی و قوه قضائیه در این زمینه باید به طور جد مد نظر تمام کارکنان قرار گیرد.

وی با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز مانور داخلی شرکت برق منطقه‌ای گیلان، گفت: در راستای مدیریت مصرف برق جلسه‌ای با استاندار گیلان در خصوص تغییر کار ساعات ادارات و همکاری صنایع برگزار شده است.

داراب زاده ادامه داد: نکته مهم در نهادینه سازی فرهنگ مدیریت مصرف بهینه برق این است که ابتدا متولیان برق در این زمینه پیشگام باشند تا بتوانند با الگو سازی، سایر دستگاه‌های اجرایی استان را با خود همراه کنند.