رونمایی از لوح برنامه «هزاره ادب پارسی» در رادیو فرهنگ

به مناسبت یکصدمین برنامه «هزاره ادب پارسی» مراسم رونمایی از لوح این برنامه در شبکه فرهنگ برگزار شد.

رونمایی از لوح برنامه «هزاره ادب پارسی» در رادیو فرهنگ
گزارش خبر/رادیوفرهنگ

به گزارش خبرنگاران گروه فرهنگ،هنر و رسانه گزارش خبر به نقل از روابط عمومی رادیو فرهنگ، با آماده شدن یکصدمین برنامه «هزاره ادب پارسی» مراسم رونمایی از لوح این برنامه روز گذشته ۲۵ اردیبهشت برگزار و در این مراسم از عوامل برنامه توسط مدیر شبکه فرهنگ قدردانی شد.

علیرضا حبیبی مدیر شبکه فرهنگ در این مراسم گفت: امروز که روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان و ادب فارسی است از عوامل برنامه «هزاره ادب پارسی» قدردانی می کنیم. حدود یک سال طراحی برنامه‌ای فاخر در پاسداشت زبان و ادب فارسی و معرفی مفاخر ادبی، با توجه به رویکرد تاریخ ادبیات ایران طول کشید. از همان ابتدا نگاهمان تولید برنامه ای فاخر بود که با گویندگی بهروز رضوی و نویسندگی باقر رضایی حاصل شد.

وی درباره رونمایی از لوح برنامه نیز عنوان کرد: ما قرار است که در پایان هر ۱۰۰ قسمت از برنامه «هزاره ادب فارسی» یک لوح از این ۱۰۰ قسمت تهیه کرده و به یادگار در آرشیو رادیو قرار دهیم.

بهروز رضوی گوینده این برنامه نیز عنوان کرد: این نوع یادبودها و توجه ها باعث دلگرمی عوامل برنامه در روزگار بی تفاوتی ها می شود. ما در «هزاره ادب پارسی» یک آرشیو صوتی کامل از ادبیات ایران تدارک می بینیم که از اولین پدیده های ادب و زبان فارسی دیده شده است.

برنامه «هزاره ادب پارسی» در گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ به تهیه کنندگی سید محمد حسینی باغسنگانی از شنبه تا چهار شنبه ساعت ۲۳ از شبکه رادیویی فرهنگ پخش می شود.

رادیو فرهنگ را روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز بشنوید.