روحانی: واکسن کرونا برای همه مردم رایگان تزریق می شود

رییس جمهور با بیان اینکه زمان پایان کرونا را نمی‌دانیم حتی با واکسیناسیون افزود: اگر طرح سلامت دولت یازدهم و دوازدهم نبود ما حریف کرونا نمی‌شدیم.

روحانی: واکسن کرونا برای همه مردم رایگان تزریق می شود
گزارش خبر - واکسن رایگان

به گزارش خبرنگاران جامعه گزارش خبر، حسن روحانی در جلسه امروز هیات دولت سخنانی درباره واکسیناسیون کرونا در کشور مطرح کرد.

مهمترین اظهارات روحانی به شرح زیر است:

سه تصمیم دیروز در ستاد اقتصادی دولت گرفتیم. تصمیم اول درباره بخش کشاورزی بود.

امنیت غذایی برای یک کشور مهم است. 105 روز دیگر دولت پایان می یابد. از امروز به بعد دوران را باید دوران پسا کرونا ببینیم. امروز باید جهان پس از کرونا را ببینیم.

ما فکر می کردیم برخی از بیماری های مسری به تاریخ پیوسته است. باید بهداشت و سلامت مسئله اول باشد و در نظر بگیریم که قرار هست هر لحظه با یک پاندمی مواجه شویم. نمی دانیم پایان ویروس چه زمانی است.

هر کجا یک ویروس جدید ظهور و بروز پیدا می کند البته همان ویروس است و فقط جهش های آن تغییر کرده است.

کل تخت های بیمارستانی ما قبل از این دولت، حدود 90 هزار تا بوده و الان به 136 هزار تخت رسیده است یعنی 46 هزار تخت اضافه شده است. تلاش می کنیم 10 تا 13 هزار تخت هم اضافه می کنیم.

اقتصاد باید دیجیتالی شود و امروز فضای مجازی، زندگی کسب و کار، غذا و خرید مردم است که خوشبختانه تحول بزرگ ایجاد شده است. پهنای باند در این دولت 32 برابر شده است و امروز بسیاری مشاغل در این فضا فعالیت می کنند.

بیش از 30 میلیون تن محصولات کشاورزی اضافه شده است البته برخی به کارهای دولت توجهی ندارند.

اولین مشکل ما آب است اگر آب به اندازه کافی داشتیم در همه حوزه ها خودکفا می شدیم و حتی صادرات هم داشتیم.

اگر طرح سلامت دولت یازدهم و دوازدهم نبود ما حریف کرونا نمی‌شدیم

ما پایان کرونا را نمی‌دانیم حتی با واکسیناسیون

واکسن برای همه مردم کشور رایگان و طبق سند ملی واکسیناسیون تزریق می شود

چند نفری از شهرداری‌های چند نقطه تخلف کرده و از واکسن استفاده کردند. با متخلفان استفاده از واکسن کرونا به شدت برخورد می‌کنیم و پرونده آنها تشکیل و به قوه قضاییه ارسال می‌شود