دست نوشته پیداشده در سفارت سوییس، متعلق به خانم دیپلمات بود؟

ساعت 9:30 دقیقه صبح سه‌شنبه 14 اردیبهشت جسد زن 51 ساله‌ای به‌نام سیلوی - دبیر اول سفارت سوئیس در تهران- در باغچه خانه‌اش واقع در برج آبشار کامرانیه توسط خدمتکاری که مشغول تمیز کردن حیاط بود پیدا شد.

دست نوشته پیداشده در سفارت سوییس، متعلق به خانم دیپلمات بود؟
گزارش خبر - خودکشی دیپلمات

به گزارش خبرنگاران جامعه گزارش خبر، به‌دنبال کشف جسد موضوع به بازپرس محمد وهابی و تیم جنایی اعلام و با حضور در محل تحقیقات آغاز شد. در بررسی‌های اولیه مشخص شد که زن میانسال یکی از مقامات ارشد سفارت سوئیس بوده که از مدتی قبل در طبقه هفدهم این برج سکونت داشته است.
در بازرسی از خانه سیلوی، هیچ آثاری از درگیری و بهم ریختگی به چشم نمی‌خورد و مشخص شد وی با وجود حفاظ یک متر و 10 سانتی متر در بالکن خانه از آنجا سقوط کرده و جان باخته است.
روی جسد نیز آثاری که نشان از درگیری و ضرب و جرح باشد دیده نمی‌شد. در تحقیق از همسایه‌ها نیز مشخص شد زمان سقوط حدود ساعت 12 و نیم شب بوده است. همچنین داخل خانه سیلوی دستنوشته‌ای پیدا شد که به‌نظر می‌رسید زن میانسال خودش نوشته و به زبان انگلیسی بود. در این متن آمده بود: «جسدم را به کشورم منتقل کنید و خاکسترم را در کنار خاکستر پسر کوچکم که در کودکی فوت کرده دفن کنید. دارایی و اموالم را به دختر خوانده‌ام بدهید.»
گرچه این دستنوشته هیچ تاریخ و امضایی نداشت، اما نشان از وصیت زن دیپلمات می‌داد. به‌همین خاطر برای تطبیق خط به کارشناسان تشخیص هویت سپرده شد و سرانجام روز گذشته کارشناسان پس از انجام آزمایشات لازم اعلام کردند دستخط متعلق به زن میانسال است و مشخص شد که خود سیلوی آن را نوشته است.
همچنین جسد وی به سفارت سوئیس تحویل داده شد تا جسد به آن کشور منتقل شود و مراسم دفن زن دیپلمات صورت گیرد.