حادثه مرگبار در تصادف نایب قهرمان وزنه‌برداری المپیک

نایب قهرمان وزنه‌برداری المپیک ۲۰۱۶ ریو ممکن است با حکم پنج سال زندان مواجه شود.

حادثه مرگبار در تصادف نایب قهرمان وزنه‌برداری المپیک
گزارش خبر/تصادف وزنه بردار

به گزارش خبرنگاران گروه ورزش گزارش خبر، مقامات کشور ارمنستان پس از مرگ یک مرد در حادثه تصادف رانندگی، علیه سیمون مارتیروسیان یکی از شانس‌های کسب مدال در المپیک 2020 توکیو پرونده جنایی تشکیل دادند.

مارتیروسیان که یکی از بزرگترین قهرمانان ورزشی کشور محسوب می‌شود، دو شب قبل در ایروان با اتومبیل مرسدس بنز خود با یک عابر پیاده 27 ساله برخورد کرد.

این حادثه دو روز بعد از بازگشت این وزنه‌بردار دسته 109- کیلوگرم از رقابت‌های قهرمانی اروپا در مسکو رخ داد و منجر به مرگ عابر پیاده قبل از رسیدن به بیمارستان شد.

مارتیروسیان در منطقه‌ای که عبور عابر پیاده مجاز نبود، تصادف کرد و خودش نیز با آمبولانس تماس گرفت و به انتقال مصدوم کمک کرد، اما آن فرد قبل از رسیدن به بیمارستان درگذشت.

پلیس ضمن صدور دستور بازداشت مارتیروسیان، اعلام کرد که یک پرونده جنایی نیز برای او در بخش تحقیقات جرایم راهنمایی و رانندگی تشکیل شده است.

در گزارش مربوط به این تصادف آمده که هیچ اثری از الکل یا مواد مخدر در خون مارتیروسیان دیده نشده است. همچنین در قوانین آمده است هر کسی که به دلیل سهل‌انگاری یا رانندگی خطرناک موجب مرگ فرد دیگری شده باشد، در صورت مجرم شناخته شدن می‌تواند به 5 سال زندان محکوم شود.

مارتیروسیان 24 ساله در المپیک 2016 ریو به مدال نقره دست یافت و در سال‌های 2018 و 2019 نیز دو بار قهرمان جهان شد. وی که سابقه دو بار قهرمانی اروپا در سال‌های 2017 و 2019 را دارد، در جریان رقابت‌های قهرمانی اروپا 2021 در روسیه موفق به کسب مدال طلای یک‌ضرب شد، اما در دوضرب سه بار در مهار وزنه 227 کیلوگرمی ناکام ماند و هیچ رکوردی هم در مجموع برایش ثبت نشد.