تغییر تابعیت بعد از تزریق واکسن کرونا!

روزنامه نگار ترکیه‌ای، پس از دریافت دو دوز واکسن ویروس کرونا متوجه شد که در پاسپورت واکسیناسیونش در ستون "تابعیت" نوشته شده است "افغانستان"!

تغییر تابعیت بعد از تزریق واکسن کرونا!
گزارش خبر- واکسن کرونا

به گزارش خبرنگاران جامعه گزارش خبر و به نقل از اسپوتنیک، احمد توناگور، روزنامه‌نگار ترکیه‌ای، پس از دریافت دو دوز واکسن ویروس کرونا از طریق برنامه "حس" (کد شخصی که توسط وزارت بهداشت ترکیه برای پیگیری وضعیت بیماری در این کشور وارد شده است)، دارنده پاسپورت واکسیناسیون شد.

​وی در پاسپورت خود، متوجه شد که در ستون "تابعیت" نوشته شده است "افغانستان". توناگور متعجب گفت: چه کسی فکرش را می‌کرد، ما با مشکلی روبرو شویم که در زندگی یک شخص اختلال ایجاد شود.

توناگور درباره این رویداد گفت: روز جمعه نوبت دوم واکسن Biontech در بیمارستان دولتی بدروم داشتم، به من گفتند که یک ساعت پس از واکسیناسیون در برنامه حس، من می‌توانم پاسپورت واکسیناسیون خود را کامل کنم زیرا دوز دوم را دریافت کردم. پاسپورت بین‌المللی صادر شد و در ستون شهروندی افغانستان نوشته شد. همان گذرنامه واکسیناسیون حاوی شماره شناسنامه من از شهروندان جمهوری ترکیه و شماره گذرنامه من است. من افغان شده‌ام. الان دارم تحقیق می‌کنم که کجا باید بروم. دیگران نیز با مشکل مشابهی روبرو شده‌اند.

وی درمورد این واقعیت که پیام‌های زیادی در این رابطه از خوانندگانش دریافت کرده است، نتیجه گیری کرد: من پیام‌های زیادی از خوانندگان دریافت کرده‌ام که آنها هم گفته‌اند من هم افغانستانی شده‌ام. خوانندگانی که برای من کاملاً ناآشنا هستند. آنها همچنین نمی‌دانند چه باید بکنند. من در تلاش هستم تا به سیستم انتصاب پزشک مرکزی (MHRS) برسم. مات و مبهوت هستم و نمی‌دانم چگونه این مسئله را برطرف کنم.