بورس ؛ پای دفتر رهبری را به ماجرا باز کرد

مصوبات سران قوا یک فرآیند اداری دارد که پس از تصویب در شورای عالی بورس به دفتر رهبری ارجاع داده می‌شود، پس از تایید دفتر رهبری به ابلاغ می‌رسد و هنوز چیزی از این مصوبات ابلاغ نشده است.

بورس ؛ پای دفتر رهبری را به ماجرا باز کرد
گزارش خبر- بورس

به گزارش خبرنگاران بورس،بانک و بیمه گزارش خبر، محمدعلی دهقان دهنوی درباره برخی از صف‌های فروش و هفت مصوبه جلسه با سران قوا گفته است: مصوبات سران قوا یک فرآیند اداری دارد که پس از تصویب در شورای عالی بورس به دفتر رهبری ارجاع داده می‌شود، پس از تایید دفتر رهبری به ابلاغ می‌رسد و هنوز چیزی از این مصوبات ابلاغ نشده است.

تزریق منابع از یکی از مصوبه جلسه سران قوا بوده که البته سه مصوبه ستاد هماهنگی دولت هم در این باره داشتیم. طبق مصوبات باید معادل ۲۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه به صندوق تثبیت بازار سرمایه تزریق شود که تاکنون معادل ریالی ۵۰ میلیون دلار آن واریز شده است که امیدواریم بتوانیم از مابقی آن استفاده کنیم.

رییس سازمان بورس ادامه داد: ضرر و زیان پالایشی هم جزو موارد هفت مصوبه با سران قوا است که هنوز ابلاغ نشده است.

این سامانه معاملات یک دستاوردهای علمی و فناوری برای کشورمان است که عملیات آن نهایی شده و تا یک الی دو ماه دیگر مراسم استقرار آن برگزار می‌شود و این سامانه جدید بومی مستقر خواهد شد که شروع به کار آن با اوراق خواهد بود.

 سال گذشته سامانه معاملات با مشکلاتی مواجه شد و به دلیل تحریم‌ها نتوانستیم این سامانه موجود را به روز کنیم به همین دلیل سامانه بومی طراحی و به اجرا رسید که امکان تراکنش حجم بالایی دارد و به زودی مستقر خواهد شد.