انفجار کارخانه پهپادسازی در اصفهان به ادعای گاردین

درست چندروز پس از ادعای اسرائیل دراین‌باره‌که ایران هواپیماهای بدون سرنشین برای حماس در غزه می‌سازد کارخانه تولید پهپاد ایرانی منفجر شده است.

انفجار کارخانه پهپادسازی در اصفهان به ادعای گاردین
گزارش خبر/ادعای گاردین

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، روزنامه گاردین نوشت امروز در کارخانه نارگستر اصفهان، کارخانه پهپادسازی ایران منفجر شد

پاتریک وینتور، دبیر بخش دیپلماتیک روزنامه بریتانیایی گاردین، گزارش داده: «تاسیساتی که روز یکشنبه دوم خرداد در اصفهان دستخوش منفجر شده و آتش گرفته، محل ساخت پهپادهای ایران بود.»

به گزارش روزآروز، بنابر ادعای این روزنامه، «شرکت صنعتی هواپیماسازی ایران (هسا)، که انواع مختلفی از هواپیماها و پهپادها را برای نیروهای ایرانی و هوادار ایران تولید می‌کند، در مجتمع متعلق به صنایع شیمیایی نارگستر سپاهان قرار گرفته.»

این گزارش‌گر اشاره کرده درست چندروز پس از ادعای اسرائیل دراین‌باره‌که ایران هواپیماهای بدون سرنشین برای حماس در غزه می‌سازد کارخانه تولید پهپاد ایرانی منفجر شده است.

امروز صبح  انفجاری در محور شاهین‌شهر، کیلومتر ۷ جاده علویجه شرکت صنایع شیمیایی نارگستر سپاهان به وقوع پیوست. مدیر روابط عمومی اورژانس اصفهان با بیان اینکه این حادثه ۹ مصدوم به جا گذاشت، گفت: در این حادثه اورژانس ۴ کد و اتوبوس آمبولانس به همراه ۲ کد هلال احمر مصدومان را به بیمارستان گلدیس شاهین‌شهر انتقال دادند.