انتقاد از رفتار نفرت انگیز اپل با شرکت های فعال در اپ استور

بری دیلر یکی از مشهورترین مدیران اجرایی شرکت های رسانه ای در آمریکا به شدت از رفتار اپل در زمینه تعامل با دیگر شرکت های تجاری انتقاد کرد.

انتقاد از رفتار نفرت انگیز اپل با شرکت های فعال در اپ استور
گزارش خبر/اپ استور

به گزارش خبرنگاران گروه علم و فناوری گزارش خبر، به نقل از سی ان بی سی، بری دیلر هزینه هایی که اپل از شرکت ها بابت انتشار اپلیکیشن های آنها در اپ استور دریافت می کند را ناعادلانه دانست و رفتار اپل با شرکت های مختلف را نفرت انگیز توصیف کرد.

اپل حق السهمی 30 درصدی از درآمد اپلیکیشن های مختلف فعال در اپ استور آیفون دریافت می کند و بسیاری از شرکت ها این مبلغ را ناعادلانه می دانند. اپل همچنین اجازه نمی دهد شرکت های دیگر از طریق اپ استور، اپلیکیشن های مستقلی برای بازاریابی یا فروش اپلیکیشن های ثالث عرضه کنند.

تلاش شرکت اپیک گیمز در این زمینه منجر به حذف اپلیکیشن آن از اپ استور اپل و شکایت متقابل این شرکت شد و درگیری دو طرف در دادگاه ادامه دارد.

بری دیلز رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل اجرایی شرکت‌های اکسپدیا و اینتر اکتیو کورپوریشن، در مصاحبه خود با شبکه سی ان بی سی اپل را به دریافت هزینه های اضافی از شرکت های تجاری متهم کرد و افزود اقدامی که اپل در قبال مشتریان خود انجام می دهد، اقدامی جنایتکارانه است.

وی افزود: اپل با همکاری آلفابت، شرکت مادر تخصصی گوگل، یک وضعیت شبه انحصاری ایجاد کرده است. دریافت 30 درصد حق السهم کاملا غیرمنطقی است.