لیگ قهرمانان فوتبال آسیا؛

الدحیل و پرسپولیس شوت‌زن‌ترین تیم‌های آسیا

در پایان هفته چهارم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا، دو تیم الدحیل و پرسپولیس بیشترین میزان شوت به سمت دروازه حریفان را داشته‌اند.

الدحیل و پرسپولیس شوت‌زن‌ترین تیم‌های آسیا
گزارش خبر - آمار لیگ آسیا

به گزارش خبرنگاران ورزش گزارش خبر، هفته چهارم از مرحله گروهی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا به پایان رسید تا در پایان ۴ بازی، پرسپولیس از ایران تنها تیمی باشد که در تمام بازی‌های خود به پیروزی رسیده است.

تا پایان بازی چهارم این رقابت‌ها، الدحیل قطر که در صدر جدول گروه سوم مسابقات قرار گرفته با مجموع ۶۶ ضربه به سمت چارچوب، شوت‌زن‌ترین تیم مسابقات است. بازیکنان الدحیل به طور متوسط در هر بازی ۱۶/۵ بار شوت زنی را تکرار کرده‌اند. بعد از الدحیل، پرسپولیس با مجموع ۶۱ و السد با مجموع ۶۰ شوت، دیگر تیم‌های شوت‌زن در این رقابت‌ها هستند.

پرسپولیس با ۳۰ شوت در چارچوب و متوسط ۷/۵ شوت در چارچوب در هر بازی، دقیق‌ترین تیم شوت زن این مسابقات است و پس از این تیم، الهلال با ۲۵ و الدحیل با ۲۳ شوت در چارچوب دیگر تیم‌های دقیق در شوت زنی هستند.

بازیکنان تیم استقلال در مجموع ۴ بازی خود ۴۸ بار اقدام به شوت زنی کرده‌اند که ۲۲ شوت آنها در چارچوب بوده و ۱۳ بار این ضربات تبدیل به گل شده است. استقلال با نرخ ۲۷ درصد تبدیل شوت به گل، بیشترین نرخ گلزنی نسبت به ضرباتی که به سمت دروازه زده است را دارد.