ادعای ترامپ در مورد کرونا درست بود!

ادعای ترامپ در مورد کرونا درست بود!
گزارش خبر- دونالد ترامپ

به گزارش خبرنگاران علم و فناوری گزارش خبر، داروی هیدروکسی کلروکین که ترامپ از آن به عنوان بهترین داروی ضد کرونا یاد می کرد و از چپ و راست انتقاد می شنید، طبق یافته های یک مطالعه معتبر علمی جدید، تاثیر بسیار مثبتی بر درمان بیماران کرونایی داشته است.

 برای مردم ایران که هنوز از تاثیر تحریم های ترامپ بر اقتصاد و حتی نیازهای فوری بهداشت و سلامت رنج می برند یاد و خاطره او با اقدامات ضد ایرانی گره خورده است و از دید بسیاری افراد در جهان نیز ترامپ نماد دروغگویی، لاف و گزاف و اظهارنظرهای غیر کارشناسی به شمار می رود اما به نظر می رسد نظر او درباره یکی از داروهای کرونا درست از آب درآمده است.

مطالعات و تحقیقات جدید نشان می دهد داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلروکین همراه با زینک، که توسط ترامپ به شدت تبلیغ می شد، تا ۲۰۰ درصد شانس زنده ماندن بیماران کرونایی را افزایش می دهد.

محققان دریافتند وقتی به بیماران کرونایی با وضعیت وخیم، هیدروکسی کلروکین به همراه روی داده می شود، میزان بقای آنها به طرز چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

ترامپ در مارس ۲۰۲۰ اعلام کرد به جای درمان، برای جلوگیری از کرونایی شدن از این دارو استفاده می کند. البته وی تا اکتبر آلوده نشد و تحت درمان دارویی قرار نگرفت.

ترامپ به دلیل تبلیغ این دارو در زمان ریاست جمهوری به شدت محکوم شد و مسئولان بهداشتی آمریکا به صراحت اعلام کردند این دارو تاثیری بر درمان یا پیشگیری از کرونا ندارد و یافته های آنها با اظهارات ترامپ هماهنگ نیست با این حال گویا این بار رئیس جمهور جنجالی درست می گفته است.